Ana Sayfa Haber 7-zip ile Dosyalarınızı Ücretsiz Sıkıştırın!

7-zip ile Dosyalarınızı Ücretsiz Sıkıştırın!

5 views
0
Paylaş

7-zip ile Dosyalarınızı Ücretsiz Sıkıştırın!

7-zip, kendi özel sıkıştırma biçimiyle dosyalarınızı sıkıştırabilen, bedava bir program. Bununla kalmayan 7-zip, çoğu arşiv dosyası biçimini açabiliyor.

İnternet üzerinden birden fazla dosyayı gönderirken onları sıkıştırıp, tek dosyada birleştirmek işinizi son derece kolaylaştırabilir. Bu alanda WinRAR gibi tanınmış yazılımlar bulunsa da, bunların birçoğu bir müddet sonra sizden ücret talep ediyor. Tamamen bedava olan 7-zip ise hem yeni başlayan kullanıcıları, hem de uzman kullanıcıları memnun edecek özelliklere sahip. Örneğin güçlü komut satırı versiyonu ve Windows sağ tuş menüsü ile entegrasyon, deneyimli kullanıcıların arayacağı özellikler arasında. 7-zip biçiminin ZIP’e kıyasla yüzde 2-10 daha iyi sıkıştırma sunduğunu (bunun yanında daha fazla sistem kaynağı kullandığını) belirtelim.

7-zip, 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 ve TAR biçimlerini hem açabiliyor hem de oluşturabiliyor. Bunun yanısıra ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR ve Z biçimlerini açabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here