Ana Sayfa Haber Aracınızın Yakıt Deposuna Kola Doldurursanız Ne Olur? (Video)

Aracınızın Yakıt Deposuna Kola Doldurursanız Ne Olur? (Video)

21 views
0
Paylaş

İçten yanmalı motorların içlerisine yanıcı bir yakıt haricinde bir madde koymanın istenmeyen sonuçlara neden olacağını bilmek için araba tamircisi ya da mühendis olmaya gerek yok. Eğer şanslıysanız herhangi bir kaza ya da büyük bir olay yaşamadan bu işten kurtulabilirsiniz. Ama siz genede bunu kendi başınıza denemeyin aracın motorunun durduğu sırada denetimi kaybedip kendinize ya da başkalarına zarar verebilirsiniz.

Saçma testler yaparak hatırı sayılır bir takipçi kitlesine erişerek isim yapan YouTuber TechRax, çeyreği dolu olan bir aracın deposuna 2.5 litrelik Coca-cola döktükten sonra neler olacağını görmek için denemeye karar verdi. TechRax yakıt olarak kola kullanma deneyini 2003 model bir BMW ile gerçekleştirği videoyu aşşağıdan izleyebilirsiniz.

Aracın içindeki çeyrek depo yakıt ile kolanın karışması aşağı yukarı 2 dakika kadar zaman aldı. Ardından hepimizin de tahmin ettiği gibi araç durdu ve çok fazla olay gerçekleşmeden yol kenarına itildi. Video sonunda mekanikçiye ödediği faturayı gösteren TechRax, Bimmer’de tam bir yakıt sistemi temizleme ve pompa değiştirmesi için aşağı yukarı bin dolar (3 bin 815 TL) civarında para ödediğini gösterdi. Peki, sizce çekilen video bir viral reklam denemesi olabilir mi?
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here