Ana Sayfa Haber Cep Telefonuyla Uyumak Kısırlık ve Kansere Sebep Olabilir!

Cep Telefonuyla Uyumak Kısırlık ve Kansere Sebep Olabilir!

17 views
0
Paylaş

Cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri yaydığı radyasyonun etkileri konusu ile ilgili çeşitli görüşler ortaya atıldı. Kimi araştırmalar yayılan radyasyonun ihmal edilebilir seviyede olduğunu, kısa ve uzun vadede sağlığımıza pek de etki etmediği, kimileri ise kalıcı ve ciddi hasarlara neden olduğu yönündeydi.

Cep Telefonuyla Uyumak Kısırlık ve Kansere Sebep Olabilir!

Kaliforniya Sağlık Bakanlığı’nın yeni araştırmalar sonrası yaptığı açıklamaya göre, bedenin radyasyona maruz kalmaması ve sağlık riskini en aza indirmek için cep telefonlarının gün içerisinde en az bir kaç adım, uyurken de en az bir kol boyu kadar uzağımızda durması gerekiyor. Henüz net bir bulgu olmasa da, araştırmacılar zihinsel sağlık sorunları, kanser, kısırlık ve dikkat eksikliği gibi birçok sorunun kaynağının cep telefonlarının yaydığı düşük frekanslı radyo sinyalleri olmasından şüpheleniyor.

Cep Telefonuyla Uyumak Kısırlık ve Kansere Sebep Olabilir!

Araştırmalar net delillere dayanmadığı için konuya bir takım istatistiksel veriler de dahil oluyor kuşkusuz. Çevre Sağlığı Güvenliği Başkanı, Doktor Devra Davis’in konuyla açıklaması şöyle: “Bir çok ülkede yapılan araştırmalar gösteriyor ki, telefonlarını en uzun süre cebinde taşıyan erkekler, en az sperm hücre sayısına sahip.”

Yazı içerisinde de belirttiğimiz gibi; şu ana dek sağlık örgütlerince kabul görmüş olmasa da, -cep telefonlarının yaydığı radyasyonun potansiyel tehlikelerini göz önüne alırsak- biraz tedbirli olmak bize hiçbir şey kaybettirmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here