Ana Sayfa Haber Dünya’nın Düz Olduğuna İkna Etmeye Çalıştı!

Dünya’nın Düz Olduğuna İkna Etmeye Çalıştı!

8 views
0
Paylaş

Herkesin kanıt olmaksızın inandığı bir şeyler vardır. Mesela bazıları Mısır piramitlerinin uzaylılar tarafından yapıldığına inanır, bazıları NASA’nın uzaylıları sakladığına inanır, bazıları ise merdiven altından geçmenin uğursuzluk getireceğine inanır.

Fakat bazı kişiler için inançlar çok daha ütopik boyutlardadır; Dünya’nın düz olduğuna inanmak gibi. Hatta inançlar bazı durumlarda öyle boyutlara ulaşır ki, bir astronota dahi Dünya’nın düz olduğuna ikna etmeye çalışabilirsiniz.

Dünya’nın Düz Olduğuna İkna Etmeye Çalıştı!

İngiltere’de yayınlanan Good Morning Britain (Günaydın Britanya) isimli uygulamaya katılan Mark Sargent da Dünya’nın düz olduğuna inananlardan. Hem de teorisini dünyaya kabul ettirmek için bir astronotla tartışacak kadar inançlı.

Sargent’a göre NASA, bazı sebeplerden kaynaklı Dünya’nın düz olduğunu insanlardan saklamaktadır. Dünya koca bir sahne gibi düz ve disk şeklinde. Hepimiz bu ‘sahnede’ sadece geçici birer oyuncuyuz.

Dünya’nın Düz Olduğuna İkna Etmeye Çalıştı!

Mark Sargent, NASA konusu ile ilgili haklı olduğunu ispatlamak için de server Piers Morgan’a,’’NASA, ‘mavi misketin’ ilk fotoğrafını Apollo 17 tarafından 1972’de çekmişti. İkinci fotoğraf ise üç yıl önce çekildi. Üç yıldır neden hiç fotoğraf çekilmiyor?’’ diye sordu.

Sunucu Morgan, stüdyoda bulunan astronot Terry Virts’e döndü ve Dünya’nın yuvarlak olduğunu nasıl ispatlayabileceğini sordu. Virts bu soru üzerine uzayda geçirdiği 200 günde çektiği Dünya fotoğraflarından birini açtı ve gösterdi, ‘‘Dünya düz değil.’’

Dünya’nın Düz Olduğuna İkna Etmeye Çalıştı!

Fakat Mark Sargent, elinde hiçbir kanıt olmamasına karşın Dünya’nın düz olduğunu söylemeye devam etti ve Terry Virts’i photoshop ile oynanmış sahte bir fotoğraf göstermek ile suçladı.

Sonuç olarak Mark Sargent’ın elinde Dünya’nın düz olduğunu gösteren hiçbir kanıt yok, olması da olası değil. Fakat yine de uzaya çıkmış, Dünya’nın yuvarlak olduğunu görmüş insanların ona inanması gerektiğini düşünüyor. Yazık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here