Ana Sayfa Haber Facebook, Çocuklar İçin Messenger Hazırlığında!

Facebook, Çocuklar İçin Messenger Hazırlığında!

5 views
0
Paylaş

Facebook’un en son uygulaması sadece çocuklar için oldu. Ancak ebeveynler, çocuklarının kimlerle konuşabileceğini bu uygulama ile bilebilecekler.

Messenger Kids adı verilen uygulama, Facebook’un normal bir Facebook hesabı oluşturmak için minimum yaş olan 13 yaşın altındaki kullanıcılara ulaşma konusundaki ilk açık girişimidir.

Messenger Kids ayrı bir uygulamadır ve bir Facebook hesabı gerektirmez. Facebook hesaplarına sahip ebeveynler, çocuklarının programa ekledikleri her yeni kişiyi onaylamalıdır ve daha önceden onaylanan kişilerin çocuklarına gösterilmesini önleme özelliğine sahiptir.

Facebook, Çocuklar İçin Messenger Hazırlığında!

Bir şirket temsilcisine göre Facebook, Messenger Kids’de reklam göstermeyecek ya da diğer yerlerde reklamları hedeflemek için uygulamadaki verileri kullanmayacak. Şirket, Messenger Kids hesaplarının 13 yaşına gelince kendiliğinden tam Facebook hesaplarına dönüştüğünü de açıkladı.

Facebook, ebeveynleri ABD genelinde araştırdıktan sonra uygulamayı oluşturdu. Bu ebeveynlerin % 81’i çocuklarının 8-13 yaşları arasında esasen sosyal medya kullandığını açıkladı.

Messenger Kids, Facebook’un 13 yaşın altındaki kullanıcılar için ilk uygulaması olsa da, sosyal ağın genç insanlara ulaşma çabası ilk değil. Şirket kısa süre önce, Lifestage denilen yüksek öğrenimcilere yönelik başarısız bir uygulamayı yayınlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here