Ana Sayfa Haber Firefox ile Bildirim Ekranlarını Nasıl Engellersiniz?

Firefox ile Bildirim Ekranlarını Nasıl Engellersiniz?

23 views
0
Paylaş

Büyük kitleler tarafından kullanılan internet tarayıcısı Firefox, yayınlanan 59. Sürümü ile internet sitelerinin bildirim gönderme taleplerini engelleyebiliyor. Sayısız internet sitesi, bilhassa de haber siteleri ve diğer yayıncılar size bildirimleri göndermeyi ısrarcı bir şekilde talep ediyor. Ancak bu bildirimleri görmek istemeyen kullanıcılar için durum, son derece sıkıcı bir hal aldı. Kullanıcılara gelen bildirim, donanım ya da konum erişim isteklerini önleme yetkisi veren tarayıcı, bu hamlesi ile kullanıcı kitlesini artıracak gibi görünüyor.

Bu önleme prosedürü ise yalnızca birkaç dakikanızı alacak cinsten. Ayarlar menüsü içindeki izinler sekmesi üzerinden konum, kamera, mikrofon ve bildirim ayarlarını isteğiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz. Eğer, bilhassa gelen bildirimlerden sıkıldıysanız, bildirim ayarlarına tıklayarak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. 

Firefox ile Bildirim Ekranlarını Nasıl Engellersiniz?

Firefox ile Bildirim Ekranlarını Nasıl Engellersiniz?

Firefox ile Bildirim Ekranlarını Nasıl Engellersiniz?

Sadece birkaç dakikanızı ayıracağınız prosedür yardımıyla, daha rahat bir internet tecrübesi kazanacağınız vaat ediliyor. Yeni güncelleme daha süratli yükleme dönemleri ve özel gezinme moduna yönelik bazı değişiklikler sunsa da, en ana fonksiyon sitelerin bildirim gönderimi taleplerini engellemesi gibi görünüyor.

Oldukça yerinde yeniliklerle kullanıcılarının karşısına çıkan Firefox, böylece daha çok kullanıcı kitlesine kavuşacak gibi görünüyor. Mozilla Firefox’un yaptığı bu yenilikleri siz nasıl buldunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here