Ana Sayfa Haber General Motors’un Otonom Taksileri 2019’da Yollarda!

General Motors’un Otonom Taksileri 2019’da Yollarda!

5 views
0
Paylaş

General Motors (GM) CEO’su Mary Barra, şirket yöneticilerini ve yatırımcıları bilgilendirdiği toplantıda kıyı bölgelerinin otonom araç piyasası için en büyük fırsatlar olduğuna inandıklarını ifade etti. Barra, otonom araç hakkında planlarında güncellemeye gittiklerini açıkladı. Bununla beraber GM, piyasaya ilk kez girmiyor, şirketin bir alt kuruluşu olan Cruise Automation, halihazırda  San Francisco’da Chevy Bolts araçlarının testlerini sürdürüyor.

General Motors, otonom araçlarının yolcuları güvenilir bir şekilde gidilecek yere götürmelerinin sağlanmasının yanı sıra sürüş maliyetlerinin de düşeceğini belirtiyor. Şirketin otonom araçların daha verimli bir kullanım sağlayacağını öne sürüyor. Yani normal taksilere göre otonom taksiler kilometre başına daha düşük bir ücret alacak. 

General Motors'un Otonom Taksileri 2019'da Yollarda!

GM başkanı Dan Ammann, yaptığı açıklamalarda otonom araç teknolojisinin piyasaya sürülmesiyle çok daha çabucak gelişeceğini açıkladı. Ammann bir diğer açıklamasında da bu araçların ne kadar güvenilir olduğunu insanlara göstermek istediklerini ifade etti. Bu arada halihazırda şirketin en büyük rakiplerinden birisi konumunda bulunan Google’ın Waymo otonom araçları, GM’nin 2019 hedeflerinin temel sebeplerinden birisi olabilir. Şirket 2019 yılında ABD yollarına çıkarak otonom araç pastasından büyük bir pay almayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here