Ana Sayfa Haber Gmail Offline Web Mağazasından Kalkıyor

Gmail Offline Web Mağazasından Kalkıyor

0 views
0
Paylaş

Gmail Offline Web Mağazasından Kalkıyor

Gmail’imize offline erişim, daha önce gelmiş ve üzerinde birçok kere değişiklik yapılmış bir özellik. 2018 yılı da farklı olmayacak. Önceki bir yazımızda da bahsetmiş olduğumuz üzere Google’ın Çarşamba günkü duyurusunda Inbox’ın da fişini çekeceğini duyururken, ilgi çekici bir şekilde Gmail Offline uygulamasının da 3 Aralık’tan sonra kaldırılacağını açıkladı.

Alternatif olarak Google, Gmail’in yakın zamanda uygulanan yeni tasarımında 90 güne kadarki e-postaları senkronize eden ve her şeyi aynı tanıdık arayüzünde listeleyen entegre bir offline destek ekledi.

2009’da Google’ın Gears ürünündeki geliştirmelere ara vermesinden sonra, Chrome eklentisi 2011’de gelmiş ve HTML5’e dayalı erişim sağlamıştı. Ancak yıllar geçtikçe, tarayıcı teknolojisi ve güvenliği ilerlediğinden, Chrome 61 ya da üstü sürümlerde offline Gmail desteği lüzumsuz hale geldi.

Özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların ayarlar menüsünden offline erişimi etkinleştirmesi gerekecek. Bir okul ya da iş hesabınız varsa G Suite yöneticinizin de buna izin vermesi gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here