Ana Sayfa Haber Google Assistant CES 2018 Popülarite Savaşında Galip Oldu!

Google Assistant CES 2018 Popülarite Savaşında Galip Oldu!

16 views
0
Paylaş

Google’ın şu ana değin Amazon Alexa ile giriştiği sesli asistan savaşında hem nitelik olarak, hem de rakibinin bilhassa Amerika pazarında son derece gerisinde kalarak mağlup tarafta yer aldığını rahatça söyleyebilirdik. Lakin CES 2018’de yaptığı Google Assistant lansmanı ile bu savaşın gidişatını değiştireceği öngörülüyor.

Amazon Echo & Alexa birlikteliği ile Google’dan 2 sene önce piyasaya giriş yapan Amazon, rakibinin pazara geç girmesinin avantajını çok iyi kullanmış ve 2017’de pazarı domine etmeyi başarmıştı. Google’ın gidişatı değiştirmek için ilk hamlesi, tam 1 milyon farklı komut verebileceğinizi gösteren bir rehber yayınlaması oldu. Bu rehber çok önemli, nitekim kullanıcılar Google Assistant ile neler yapabilecekleri konusu ile ilgili çok da bilgili olmadıkları için, kolay komutlarla programı kontrol ediyor ve yapabildiklerinden çok da haberdar olamıyordu.

Google Assistant CES 2018 Popülarite Savaşında Galip Oldu!

Yayınlanan bu rehberin yanı sıra, Google, CES 2018’deki standını, evinizde kullanabileceğiniz Google araçlarıyla dolu bir alana çevirdi. Google Assistant’ın tüm marifetlerini burada sergileyen Google, 20 dakikalık bekleme sırasının olduğu ücretsiz ‘donut’ servisiyle de ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başardı ve ücretsiz bir şeyler dağıtılan yerlerdeki izdihamın da ülkemize has olmadığını ispatlamış oldu.

Google Assistant CES 2018 Popülarite Savaşında Galip Oldu!

Google’ın, Assistant’a dair 2018 planları temel olarak daha yenilikçi ve kullanıcı dostu bir deneyim sunarak, daha çok akıllı cihazı (televizyon, tablet, telefon vs.) ve daha çok ülkeyi kapsam altına alabilmek. Henüz Türkçe desteği olmaması nedeniyle ülkemizde etraflıca bilinmeyen bu hizmetin, 2018 yılında daha çok ülkeyle buluşacağını tahmin ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here