Ana Sayfa Haber Google Play Müzik’te İndirme ve Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Google Play Müzik’te İndirme ve Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

24 views
0
Paylaş

Spotify, Apple Müzik gibi hizmetlerin popülerliğini arttırmasıyla Google Play Müzik, birazcık unutulmaya yüz tutmuş olabilir. Fakat müzik dosyalarınızı saklamak ve paylaşmak için Google Play Müzik hala iyi bir platformdur.

Chrome’da Play Müzik’e Nasıl Dosya Yüklenir ve İndirilir?

Google Play Müzik'te İndirme ve Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

İndirme ve yükleme işlemleri Chrome için Google Play Müzik internet uzantısı yardımıyla rahatlıkla yapılabilir. Bir dosya yüklemek için ekranın sol üstünde bulunan seçenekler simgesine tıklayın. Müzik yükle simgesine tıklayın ve açılan ekrana dosyalarınızı sürükleyin. Eğer Chrome için Google Play Müzik internet uzantısını yüklemediyseniz ilk önce uzantıyı yüklemenizi isteyecektir. İndirme prosedürü için ise dinlediğiniz müziğin yanısıra duran seçenekler ikonuna tıklamanız gerekiyor. Açılan seçeneklerden ‘indir’e tıklamanız yeterli. Fakat bunun için de Chrome için Google Play Müzik uzantısını yüklemeniz gerekecek. Ayrıca Chrome’da sadece iki adet dosya indirebildiğinizi unutmayın. Daha fazla müzik indirmek için Google Play Müzik Yöneticisi’ni kullanmalısınız.

Google Play Müzik'te İndirme ve Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Google Play Müzik Yöneticisi’nde Yükleme ve İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle tahmin edebileceğiniz gibi Google Play Müzik Yöneticisi’ni indirmeniz ve yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra programa Google hesabınız ile giriş yapmalısınız. Son olarak ister iTunes’dan ister mahalli dosyalarınızdan istediğiniz müzikleri rahatlıkla Google Play Müzik’e yükleyebilirsiniz.

Google Play Müzik'te İndirme ve Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

İndirme işlemleri çok daha kolay. Tek yapmanız gereken şey indirmek istediğiniz müzikleri, albümleri ya da listeleri seçmek. Google Play Müzik Yöneticisi siz bilgisayarınızı kullanmaya devam ederken müzikleri indirmeye devam edecektir. Uygulama hem bilgisayarınızı hem de internetinizi sömürmemek için indirme işlemlerini ışık hızında gerçekleştirmez.

Dinlediğimiz Müzikler Nasıl Otomatik Olarak İndirilir?

Google Play Müzik'te İndirme ve Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sevdiğiniz müzikleri dinlerken ayrı ayrı indirmekle uğraşmak istemeyebilirsiniz. Google Play Müzik’in bu konu için hoş bir ayarı bulunuyor. ‘Oynatma sırasında yakala’ opsiyonu yardımıyla Wi-Fi bağlantısı olduğunda Google Play Müzik, dinlediğiniz müziği kendiliğinden indirir. Bunun için sol üstte bulunan seçenekler simgesine dokunup Ayarlar menüsünü açtıktan sonra ‘Oynatma sırasında yakala’ seçeneğini aktif etmelisiniz.

Android’de Google Play Müzik’ten Neden Müzik İndirilmez?

Google Play Müzik’in mobil kullanıcı odaklı bir hizmet olduğunu düşünecek olursak, mobil uygulamada da indirme opsiyonu olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Fakat gerçek şu ki Google Play Müzik’teki müzik dosyaları, tıpkı diğer müzik servislerinde olduğu gibi şifrelenmiştir. Dolayısı ile indirseniz dahi diğer müzik oynatıcıları bu dosyaları açamazlar. Bu nedenle Android’de Google Play Müzik’ten müziklerinizi indirememektesiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here