Ana Sayfa Haber Google’dan Microsoft’a Ağır Gönderme!

Google’dan Microsoft’a Ağır Gönderme!

10 views
0
Paylaş

Google ile Microsoft, tarayıcı pazarında rakip oldukları için birbirlerini pek sevmiyorlar. Google’ın Chrome’una karşılık Microsoft’un Edge’i pek sağlam bir rakip olarak gözükmese de, Microsoft hala Edge’in sağlam bir rakip olduğuna inanıyor.

Microsoft’un uygulama ve oyunlar sunmuş olduğu Microsoft Store’a hiç beklenmedik bir uygulama, hiç beklenmedik bir şekilde eklendi. Google Inc. tarafından eklenen “Google Chrome Yükleyici” adlı birazcık komik uygulama, şu sıralar Microsoft Store’da yer buluyor. Uygulamanın özelliklerine bakmamız gerek görülürse hiçbir özelliğinin olmadığını görüyoruz. Normalde Edge gibi programlardan Google Chrome’u indirmek istediğinizde karşılaştığınız internet sayfasını olduğu gibi programa ekleyen Google, bu yolla Microsoft’a bir gönderme yapıyor.

Google’ın Windows 10’a özel olarak Google Chrome çıkarmayacağının bir nevi kanıtı olan bu olay, Microsoft’a gönderme olarak yapıldı. Bunun sebebi ise, Microsoft kısa süre önce Windows 10 S’de bir kısıtlama yapmıştı. Windows 10 tarafından sağlanan HTML ve JavaScript motorlarının kullanımını zorunlu kılan Microsoft, bu motoru kullanmayan Google Chrome’u Windows 10 S’de desteklememeye başladı. Bu durumda Google, Windows 10 S’e özel bir Chrome uygulaması yaratmak zorunda kalacaktı. Fakat Google, böyle bir şeyin olmayacağını Windows mağazasına koyduğu bu uygulama açma sayfasıyla gösterdi.

Google'dan Microsoft'a Ağır Gönderme!

Peki, sizce Google’ın Microsoft’a verdiği reaksiyon nasıl? Sizce hangi şirket haklı? Bu olaylara göre, çok yakında Microsoft’tan daha sert bir atılım görebiliriz. Belki de Microsoft, bütün Windows 10 cihazlarında Google Chrome’u yasaklayabilir. Böyle bir durumda Google’ın ne yapacağı büyük merak konusu olmuş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here