Ana Sayfa Haber İnstagram Preinsta ile Kararsız Kalmayın

İnstagram Preinsta ile Kararsız Kalmayın

6 views
0
Paylaş

Instagram programını aktif olarak kullanıyor iseniz, kesinlikle fotoğraf eklerken birbirine benzer 2 fotoğraf arasında kararsız kaldığınız olmuştur. Preinsta uygulaması tam da bu hususta imdadınıza yetişiyor. Birbirine benzer bu 2 fotoğrafı Preinsta uygulaması ile diğer kullanıcılarla paylaşıyorsunuz, onlar da fotoğraflarınıza beğeni bırakarak karar vermenize yardımcı oluyorlar. Amaç sosyal medya ortamında paylaşılacak fotoda karar kılmak için tarafsız bir ortamda oylama yapmak olduğuna göre yalnızca Instagram kullanıcıları değil, Facebook için de kullanmak mümkün. Preinsta uygulaması an itibari ile yalnızca App Store‘da bulunduğundan, şimdilik yalnızca Iphone‘lar için kullanılabiliyor, Android cihazlar için önümüzdeki günlerde kesinlikle Google Play Store‘da yer alacaktır.

Preinsta Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın kullanımı son derece kolay olmasından kaynaklı adım adım resimli anlatımını yayınlamıyoruz. App Store üzerinden indirdikten sonra ister kayıt olarak ister Facebook üzerinden hesap açabiliyorsunuz. Hesap açtıktan sonra uygulama arayüzüne erişmiş oluyorsunuz.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne baktığımızda kullanıcı 2 fotoğrafını paylaşıyor. Biri siyah beyaz diğeri renkli fotoğraflardan renkli olan daha fazla oy almış. Muhtemelen bu kullanıcı renkli fotoğrafı instagram‘da paylaşacak.

İnstagram Preinsta ile Kararsız Kalmayın

Uygulamanın çalışma mantığı bu yolla, sizin fotoğrafınıza oy veren kullanıcıların profiline erişemiyorsunuz ya da herhangi bir kullanıcı ile iletişime geçemiyorsunuz.

Aşağıdaki örnekte de görüldüğü gibi yalnızca cihazınız kilit ekranında iken sizin fotoğrafınızı beğenen kullanıcılar hakkında bildirim geliyor. Bildirim üzerinden kimin beğendiğini görebiliyorsunuz fakat beğenen kişinin profiline erişemiyorsunuz.

İnstagram Preinsta ile Kararsız Kalmayın

Not: Yukarıdaki ekran görüntüsündeki profil isimleri gizlilik gereği silinmiştir.

Bu özellikler üstünlük mı dezavantaj mı kullanıcıya göre kesinlikle değişiklik gösterecektir. Fakat ileriki dönemlerde uygulamayı daha keyifli kılan ek fonksiyonların kesinlikle geleceğini düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here