Ana Sayfa Haber Konsol Dünyasından Sürpriz!

Konsol Dünyasından Sürpriz!

12 views
0
Paylaş

Konsol Dünyasından Sürpriz!

Kara Cuma indirimleri geride kaldı ama haberleri gelmeye devam ediyor. Bu özel hafta sonu Dünya genelinde birçok kişinin birçok farklı oyun ve cihaz almasına imkân tanıdı ve artık, bu indirim süresince hangi ürünlerin en tanınmış olduğunu görmenin vakti geldi. Adobe Digital Insights tarafından sunulan yeni verilere göre ABD’li vatandaşların büyük bir çoğunluğu için Nintendo Switch, akla ilk gelen hediye fikriydi.

Raporda belirtilene göre Adobe, Nintendo Switch konsolunun, en yakın rakipleri olan PlayStation 4 ve Xbox One’dan daha çok satmış olduğunu düşünüyor. Xbox One X’in Kasım ayı içerisinde yayımlanmış olması bile, görünüşe göre hibrit konsolun yarattığı heyecanı azaltmaya yetmemiş.

ABD’de 55 milyonun üzerinde SKU’ya sahip olan 4.500 internet mağazasından toplanan verilere göre Switch konsolu, Hatchimals&Colleggtables, PJ Maskeleri ve Chromecast gibi diğer birçok tanınmış ürünün de önüne geçmiş durumda.

Nintendo Switch, NPD raporlarına göre Mart ayındaki etkili başlangıcın sonrasında ABD’de son birkaç aydır rakiplerinin önüne geçmeyi başarmış durumda. Nintendo’nun kendisi de konsolun, Wii U konsolunun yaşam döngüsü boyunca ulaştığı satış miktarını yalnızca bir yıl içerisinde geçmesini beklediğini belirtmişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here