Ana Sayfa Donanım Lenovo Notebook Klavye Işığı Nasıl Açılır?

Lenovo Notebook Klavye Işığı Nasıl Açılır?

7 views
0
Paylaş

Lenovo‘nun üst segment cihazlarında bulunan aydınlatmalı klavyeler cihaza son derece şık bir görünüm katmakla kalmayıp bunun yanı sıra kullanım kolaylığı sağlıyor. Cihazların diğer özellikleri gibi aydınlatmalı klavyesinin de devreye alınıp devreden çıkarılmasını sağlayan FN tuş kombinasyonu mevcuttur.

Hemen hemen bütün modellerde FN+Space tuşu ile klavye aydınlatmasını aktif/pasif duruma getirebilirsiniz. Eğer bu tuş kombinasyonu başarısız olursa aşağıdaki adımları izleyerek Lenovo‘nun yardımcı programı ile de klavye ışığını kapatabilir ya da açabilirsiniz.

Lenovo Laptop Klavye Işığı Nasıl Açılır?

Lenovo cihazımızın klavyesinin ışığını açmak için ya da kapamak için ”Lenovo Settings” uygulamasını kullanacağız.
Aşağıda görüldüğü gibi Windows arama bölümüne ”Settings” yazıp ve sonuçlarda çıkan Lenovo Settings simgesine tıklayın.

Lenovo Notebook Klavye Işığı Nasıl Açılır?

Bir sonraki adımda aşağıda görüldüğü gibi programın kullanım koşulları ve gizlilik ilkesi karşımıza çıkıyor. Eğer daha önce bu bilgisayarda bu programı kullandıysanız bu ekran karşınıza gelmeyecektir.
İleri düğmesine tıklayın.

Lenovo Notebook Klavye Işığı Nasıl Açılır?

Bir sonraki adımda ise ”Lenovo Pil Göstergesi” hakkında ekran karşımıza geliyor, aşağıda görüldüğü gibi görev çubuğunda bu göstergenin görülmesini dilerseniz, ”Görev çubuğundaki Lenovo Pil Göstergesi’ni kullanın” kutucuğunu işaretledikten sonra Son’a tıklayın.

Lenovo Notebook Klavye Işığı Nasıl Açılır?

Bir sonraki adımda ise nihayet ekran aydınlatması hakkında prosedür yapabileceğimiz bölüme geldik.
Aşağıda görüldüğü gibi sol taraftaki menüden klavye/mouse simgesine tıkladıktan sonra sağ taraftan ekranı aşağıya doğru kaydırın.
Son olarak ”KLAVYE ARKA IŞIĞI” yazan kısımdan klavye aydınlatmasını açıp kapatabilirsiniz.

Lenovo Notebook Klavye Işığı Nasıl Açılır?

İşlem tamamlandı. İster Lenovo Settings programı ile ister FN+Space tuş kombinasyonu ile bu prosedürü rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Bu adımları uygulamanıza rağmen sonuç değişmiyorsa sisteminizde donanımsal ya da yazılımsal bir sorun oluşmuş olabilir.

Bu durumda bilgisayarınızdaki dosyalarınızı harici bir harddiske yedekledikten sonra, bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürme ya da sistem geri yükleme gibi işlemler yapabilirsiniz. Sistem geri yükleme işleminde normal şartlarda veri kaybı olmaz ama her ihtimale karşı her zaman verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız. Fabrika ayarlarına döndürme prosedürü yapacaksanız kesinlikle cihazınızdaki verilerinizi yedekleyiniz.

Sistem geri yükleme ve fabrika ayarlarına döndürme gibi konularda yöntem desteğe ihtiyacınız var ise sayfamızdaki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here