Ana Sayfa Haber Lens Studio, Snapchat’ten Artırılmış Gerçeklik!

Lens Studio, Snapchat’ten Artırılmış Gerçeklik!

14 views
0
Paylaş

Artırılmış gerçeklik teknoloji hakkında önemli çalışmalar yapan Snapchat , merkezine artırılmış gerçeklik teknolojisini alan yeni uygulaması Lens Studio‘yu kullanıma sundu. Kullanıcılarına Snapchat için artırılmış gerçeklik efektleri oluşturmalarına olanak sağlayan uygulama, platform içindeki artırılmış gerçeklik kullanımını artıracak gibi görünüyor.

Mac ve Windows için kullanıma sunuldu

Mac ve Windows platformları için kullanıma sunulan Lens Studio, Snap’in Snapchat lensleri üretmek için kullandığı araçlarla benzer bir çalışma mantığına sahip. Kısacası Snap, yayınladığı Lens Studio yardımıyla geliştiricilere diledikleri Snapchart lenslerini oluşturmaları için imkân sağlıyor.

Snap’in kamera platformu takımının lideri konumunda olan Eitan Pilipski, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Lens Studio programını kullanıma sundukları için heyecanlı oldukları ve 2017’nin artırılmış gerçeklik teknolojisi için görkemli bir yıl olduğunu dile getirdi.

Lens Studio, Snapchat'ten Artırılmış Gerçeklik!

Lens Studio programını kullanabilmek için 3 boyutlu nesne oluşturma konusu ile ilgili tecrübeye sahip olmanız gerektiğine ekleyelim. Artırılmış gerçeklik teknolojisinin ve lenslerin Snapchat için çok önemli olduğunu da belirtelim. Her gün aşağı yukarı 70 milyon Snapchat kullanıcısı, attıkları Snap’lerde lensleri tercih ediyor. Dilerseniz Lens Studio programını buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here