Ana Sayfa Haber Mymanu Clik+, 37 Dilde Anlık Çeviri Yapabilen Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı!

Mymanu Clik+, 37 Dilde Anlık Çeviri Yapabilen Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı!

27 views
0
Paylaş

Google, çeviri konusu ile ilgili üzerine düşeni yapan en büyük teknoloji firması olsa da bu konudaki rakipleri büyük bir hızla firmaya cevap verdiler. Geçtiğimiz yıl Pixel 2 ailesiyle beraber tanıtılan Google Buds çeviri kulaklıkları yalnızca Pixel modelli akıllı telefonlarla kullanılabiliyor ve 159 dolara alıcı buluyordu. 

Yani her ne kadar Google üzerine düşeni yapsa da ürünün kullanım açısından tercih edilmediği başarısız bir stratejiyi gütmüştü. Bu nedenle rakiplerin atacağı adımlar son derece önem kazandı. 

Mymanu’nun ürettiği Clik+ modeli, tamamiyle bedava bir şekilde tek dokunuşta 37 dil destekli çeviri hizmeti sunuyor. Üstelik offline olduğu zaman çalışmaya devam ediyor.

Mymanu Clik+, 37 Dilde Anlık Çeviri Yapabilen Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı!

Açıkçası cihaz, yalnızca Pixel cihazlarına uyumlu olan Pixel Buds kulaklıklardan çok daha mantıklı bir seçenek olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz yıl bir Indiegogo kampanyası ile beklediği maddi desteği toplamayı başaran firma, ürünü Mart ayında satışa sunmaya hazır hale getirdi ve CES 2018’de son halini sergiledi.

Firma, çeviri sisteminin bir bulut sistemiyle entegre olduğunu söylüyor. Clik+ bunun yanı sıra kendi başına hiçbir cihaza bağlanmadan çalışmasını sağlayan bir işlemciye sahip. Fakat firma kulaklıkları kullanmak için bir akıllı telefona ihtiyaç duyacağımızı belirtiyor. Cihaz, kendisine en yakın Wi-Fi ağına bağlanıp bulut sistemine eriştiği anda aktif oluyor. Fuar sırasındaki ilk gözlemlere göre, Çince’den İngilizce’ye anlık çeviri konusu ile ilgili hiçbir sorun yaşatmamış durumda.

Mymanu Clik+, 37 Dilde Anlık Çeviri Yapabilen Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı!

Grup sohbetlerinin de mümkün olduğu Clik+ kulaklıkları, Bluetooth teknolojisi yerine NFMI adı verilen bir sistemle birbirlerine bağlanıyorlar. Bu bunun yanı sıra daha güçlü bir ses kalitesi, daha az kopan bağlantı ve sohbetlerin daha kesintisiz olmasını sağlıyor. Dolu bir batarya ile 6 saat kesintisiz kullanım mümkün oluyor.

Mymanu, Mart ayına kadar ön sipariş başvurusunu internet sitesinden alacağını açıkladı. Cihazın fiyat etiketi ise ön siparişlerde 239 dolar olacak ve sonrasında 300 dolara yükselecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here