Ana Sayfa Haber Samsung Galaxy S8 Android Oreo Güncellemesiyle Gelen Yenilikler?

Samsung Galaxy S8 Android Oreo Güncellemesiyle Gelen Yenilikler?

5 views
0
Paylaş

Samsung’un bu yılın başlarında tanıttığı amiral gemisi Galaxy S8’in kullananlar, Android işletim sisteminin son versiyonu olan Android Oreo güncellemesi için artık sabırsızlanmaya başladılar. Peki Android Oreo, Galaxy S8’e ne gibi yenilikler kazandıracak?

Yeni bir Android sürümüne yükseliyor olsa da telefonunuzun hala bir Galaxy S8 olarak kalacağını unutmamakta yarar var. Android Oreo ile beraber Galaxy S8, Samsung Experience sürüm 9 arayüzüne geçmiş olacak. Fakat arayüzde kayda değer bir değişiklik olmayacak.

Samsung Experience v9, genel tasarımı itibari ile Galaxy S8’e büyük yenilikler getirmiyor. Fakat kullanıcı deneyiminde ve kullanıcı arayüzü kararlılığında bir miktar iyileşme gerçekleşmesi mümkün. Yine de stok Android kullanıcı arayüzü kadar kesintisiz olacağını söyleyemeyiz.

Samsung Galaxy S8 Android Oreo Güncellemesiyle Gelen Yenilikler?

Tahmin ettiğiniz gibi Android Oreo güncellemesi alan Galaxy S8, Oreo’nun bütün yeni özelliklerini de almış olacak. Fakat bu özelliklerin bazıları Galaxy S8 esasen var olduğu için beklentinizi çok da yukarıda tutmamanızda yarar var.

Peki Samsung’un getirdiği yenilikler neler? Oreo ile beraber Galaxy S8 yeni Edge aydınlatmalarına sahip olacak. Yeni saat widget’leri ve GIF klavyesine ek olarak Galaxy Note 8’de bulunan bazı kısa yolözellikleri de Oreo güncellemesi ile Galaxy S8’e gelmiş olacak.

Sonuç olarak bir Galaxy S8 sahibiyseniz, Android Oreo güncellemesiden büyük yenilikler beklemeyin. Samsung, bir sonraki Android sürümünde gelecek özellikleri kendi yazılımı ile cihazlarına ekleyerek versiyon yükseltmelerinin heyecanını bir miktar kaçırıyor olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here