Ana Sayfa Haber Samsung Gear S4, Saat Kayışına Entegre Batarya ve Parmak İzi Okuyucuyla Geliyor!

Samsung Gear S4, Saat Kayışına Entegre Batarya ve Parmak İzi Okuyucuyla Geliyor!

16 views
0
Paylaş

Samsung, 2018’de akıllı telefonları dışında akıllı saatlerini de daha kaliteli yapmak için uğraşıyor. Şirket, yeni saatlerin kapasitesini artırmak için dahili batarya bulunan saat kayışları sunacak. Samsung Gear S4’e entegre olarak gelecek bu kayışlar, giyilebilir teknoloiler için büyük bir hamle olabilir. Geçtiğimiz ay Samsung tarafından alınan patentler arasında bulunan akıllı saat kayışları, saatin batarya kısmından boşalan alanına yeni donanımlar eklemeyi planlıyor.

Samsung Gear S4, Saat Kayışına Entegre Batarya ve Parmak İzi Okuyucuyla Geliyor!

Samsung Gear S4’le birlikte gelecek kayışlar, ekstra pil ömrü sağlamasının yanı sıra yeni bir pil standardını bizlere tanıtabilir. Saatlerin kayış kısmının esnek olması gerekiyor, haliyle Samsung buraya koyacağı pillerde bu esnekliği sağlamak zorunda. Ortaya atılan iddialara göre kayışın iki ayrı tarafında da daha çok güç sağlayacak bataryalar bulunacak. Eskiden olduğu gibi deri, polimer, kauçuk ve fiber malzemelerini destekleyecek yeni kayışlar, Gear S4 için yeni özelliklerin gelmesini sağladı. Saatin üzerinde batarya koymaya gerek kalmadığı zaman, buradaki boş alan parmak izi okuyucusu için kullanılacak.

Samsung Gear S4, Saat Kayışına Entegre Batarya ve Parmak İzi Okuyucuyla Geliyor!

Samsung, bu boşluğa parmak izi okuyucu dışında kamera ve ışık sensörü de eklemeyi düşünüyor. Tüm bu özellikler hesaba katıldığında Samsung’un yeni Gear S4’ü diğer akıllı saatlere göre ciddi farklılıklar gösterecektir. Bu arada, Samsung’a göre saatin pilinin en az 2 gün dayanması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here