Ana Sayfa Haber TeamViewer Yeni Açık!

TeamViewer Yeni Açık!

7 views
0
Paylaş

Evinizde kullandığınız bilgisayarda uzaktan bağlantı kurmanıza yarayan TeamViewer uygulaması bulunuyor mu? Cevabınız evet ise, sizlere üzücü bir haberimiz var. Keşfedilen yeni bir program açığından kaynaklı, istemediğiniz kişiler bilgisayarınızın tam kontrolünü ele alıyor olabilir. Son derece ciddi bir hata yüzünden bilgisayarınızın başında siz oturmuyorken, bütün şahsi bilgileriniz çalınıyor, fonda kamera gibi programlar başlatılarak gözetleniyor olabilirsiniz.

TeamViewer kullanıcılarının bildiği gibi uzaktan masa üstü paylaşımı için, her iki bilgisayarda da bu uygulama yüklü olmak zorundadır ve isteyen kişi kullanıcı adı ve şifresini vererek karşıdaki kişinin bilgisayarına girmesine izin vermelidir. Bu bilgiler olmadan karşıdaki kişiler bilgisayarınıza erişemezler. Bir GitHub kullanıcısı ise, TeamViewer’da izinsiz bir şekilde karşıdaki bilgisayara sızabilecek bir güvenlik açığı keşfetti. Herkesin çok fazla zorluk çekmeden kullanabileceği bu güvenlik açığı, bilgisayarınızın kontrolünü zararlı insanların eline adeta hediye ediyor.

TeamViewer Yeni Açık!

Bilgisayarınıza sızan kişi, fare ve klavye gibi çevre birimleri dahil olmak suretiyle, aşağı yukarı her şeye sahip olabiliyor. Üstelik, “benim bilgisayarım macOS, ben rahatım” diyenler için de pek hoş haberlerimiz yok. Güvenlik açığı, Windows üzerinde olduğu kadar, macOS ve Linux sürümlerinde de bulunuyor. Güvenlik açığının şu anda TeamViewer tarafından bilindiği ve revizyon planlarının yapıldığı biliniyor. Siz yine de bu sürede TeamViewer’ı kullanırken çok daha çok dikkatli olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here