Ana Sayfa Haber Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

1 views
0
Paylaş

İnsanların duygu ve düşüncelerini belirli bir karakter sınırı ile bahsettiği sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın ülkemizde büyük bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Twitter’da kullanıcılar arkadaş çevresini takip etmenin yanı sıra; siyasetçi, oyuncu, şarkıcı, manken, kitap yazarları ve çoğu farklı sektörlerden kişilerin paylaşımlarını takip edebilmekte hatta duygu ve düşüncelerini onlara  duyurmak amacıyla bağlantı vererek paylaşım yapabilmektedirler.

Kullanıcılar bazı zamanlar sosyal medya hesaplarından sıkılarak kısa süreliğine devre dışı  bırakmak ya da hesaplarını kalıcı olarak silmek istemektedirler. Twitter’da  hesabınızı dondurduğunuzda aşağı yukarı olarak aşağı yukarı 1 ay içerisinde tekrar giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak silinir.

Twitter’da Hesap Dondurma ve Silme Nasıl Yapılır ?

Öncelikle Twitter hesabımıza kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşeden profil resmimizin üzerine tıklayıp, açılan menüden “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda sayfanın en altında bulunan “Hesabımı Devre Dışı Bırak” linkine tıklıyoruz.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Hesabımı devre dışı bırak linkine tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencerede bulunan bilgileri dikkatli bir şekilde okuyoruz ve hesabımızı kapamak istediğimize eminsek işleme devam ediyoruz. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken nokta hesabınız 30 gün dondurulur ve hesabınıza 30 gün içerisinde tekrar giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak silinir.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Profilimizi “devre  dışı bırak butonuna” tıkladığımızda aşağıda görüldüğü gibi karşımıza son kez işlemin tamamlanması için şifre girmemizi isteyen bir ekran gelecektir. Şifremizi doğru bir şekilde girerek işlemimizi başarıyla tamamlıyoruz.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here