Ana Sayfa Haber Vine Uygulaması Yeniden Yükselmek İstiyor!

Vine Uygulaması Yeniden Yükselmek İstiyor!

4 views
0
Paylaş

Vine’ın içler acısı hikayesine aslında bizim neslimiz başından sonuna şahit oldu. 2012 yılında daha proje halindeyken Twitter tarafından satın alınan ve 6 saniyelik videolar çekmenizi sağlayan uygulama, çıktığı dönemler neredeyse başlı başına bir trend doğurmuştu. Amanda Cerny, Logan Paul gibi bugünün ünlü Instagram ve Youtube fenomenlerinin yanısıra ülkemizde de Kafalar, Halil Söyletmez ve Berkecan Güven gibi ünlü Youtuber’larında çıkış noktası olmuştu. 

Geçtiğimiz sene popülerliğin artık bitmeye başlamasından ve uygulamayı kullanan sayısının oldukça az olmasından kaynaklı Vine kullanıma kapatılmış ve yalnızca bir anı uygulaması ve Twitter eklentisi olarak hayatını sürdüreceği kararı alınmıştı. Şimdi ise Vine’ın yaratıcı ekibinden Dom Hoffman bugün resmi Twitter hesabından attığı bir gönderiyle Vine’ı tekrar diriltmek istediğini belirtti. 

Ancak Hoffman’ın kullandığı ifadelerden anlaşıldığı kadarıyla Vine’ın tekrar kullanıma sokulmasından öte aynı konseptte yeni bir uygulama söz konusu gibi. Hakkında insanların Vine’ı özlediğine dair kendisine yazdığı gönderilerden kaynaklı bu kararı aldığını belirten Hoffman, kısaca “uygulamanın üzerinde çalışacağını” ifade etti. 

Vine Uygulaması Yeniden Yükselmek İstiyor!

Ortaya ne çıkacağı bilinmez. Tabii ki bildiğimiz ve sevdiğimiz Vine’ın geri dönüşünün habercisi de olabilir. Yine de Snapchat ve Instagram bu kadar kullanımdayken ve bilhassa da “Hikayeler” gibi tanınmış özellikler ortadayken Vine’ın ne kadar tutulacağı bilinmez. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here